A Kaposvári Járási Ügyészség vádat emelt egy kaposvári férfival szemben, aki azért állt bosszút a szociális gondozón, mert az állapota miatt nem engedték be a hajléktalanszállóra.
A rendezetlen életvitelű férfi 2024 decemberében nagy mennyiségű nyugtatót vett be, amitől erősen bódulttá vált. A férfi ilyen állapotban akarta igénybe venni a hajléktalan gondozási központ szolgáltatását.
A portán szolgálatot teljesítő szociális gondozó tájékoztatta, hogy az intézménybe alkoholtól, pszichoaktív anyagtól befolyásolt állapotban tilos belépni. A vádlott ettől rendkívül indulatos lett, majd miután kivezették az utcára, a szociális gondozót megrúgta, és ököllel arcon ütötte
A férfi az épület udvarán elhelyezett székeket földhöz vágta, illetőleg a hajléktalanszálló bejárati ajtajába többször belerúgott.
A vádlott vandalizmusának a helyszínre érkező kaposvári rendőrök vetettek véget.
A Kaposvári Járási Ügyészség a férfival szemben közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette és könnyű testi sértés vétsége miatt emelt vádat, és felfüggesztett börtönbüntetés kiszabására tett indítványt.