2025. 03. 20., Csütörtök, 08:24

Ma van a Boldogság Világnapja! De mi is az a Boldogság?

Az ENSZ március 20-át határozta meg a Boldogság Világnapjaként, ezzel megerősítve a jólét és a boldogság fontosságát. Világszerte első alkalommal 2013. március 20-án ünnepeltük először a boldogság napját.

A boldogság nemzetközi napjának ötlete a kis himalájai buddhista királyságtól, Bhutántól származik. Az ázsiai ország a világon elsőként vezette be a bruttó nemzeti boldogság fogalmát lakosai jólétének mérésére, mondván, hogy az többet elárul, mint a bruttó hazai össztermék, a GDP.

A boldogság pozitív érzelmekkel jellemezhető mentális állapot, amely a megelégedettségtől az egészen intenzív örömérzésig terjedhet. A boldogságnak, mint a legtöbb alapvető emberi érzelemnek, számos biológiai, pszichológiai, vallási és filozófiai magyarázata, megközelítése létezik, amelyek megkísérlik definiálni magát a boldogságot, illetve iránymutatást adni arra, hogy érhetjük el vagy honnan ered.

Mások szerint a boldogság a valóságunk és a ránk bízott küldetésünk metszete

Kíváncsi vagy melyek most a világ legboldogabb országai, és hogy Magyarország hányadik a ranglistán? A 2025-ös World Happiness Reportból megtudod:

 

Ezek most a világ legboldogabb országai - Magyarország csúszik vissza a ranglistán

Ezek most a világ legboldogabb országai - Magyarország csúszik vissza a ranglistán

A World Happiness Report legfrissebb felmérése ismét Finnországot hozta ki a világ legboldogabb országának, immár nyolcadik alkalommal. A skandináv ország stabilan őrzi a vezető pozícióját, miközben Magyarország jelentős visszaesést mutat a listán. Hazánk meglehetősen sok helyet rontott a tavalyi po
Tetszett a cikk? Ne maradj le rólunk! Kövess minket Facebook oldalunkon: