2025. 01. 14., Kedd, 10:50

A magyarok közel fele rosszabb anyagi helyzetre számít 2025-ben, mint amilyen tavaly volt

Generali-kutatás: a pesszimizmus mértéke nő, különösen a fiatalok körében.

A magyarok 38 százaléka arra számít, hogy 2025-ben anyagi helyzete rosszabb lesz, mint az előző évben – derült ki a Generali legújabb kutatásából. Az adatok szerint a lakosság jelentős része pesszimistán tekint a gazdasági jövőképre, miközben mindössze 12 százalék reménykedik javulásban. A kutatás rávilágít arra is, hogy a fiatalabb korosztályok – különösen a 18–29 évesek – érzik leginkább bizonytalannak helyzetüket, ami az infláció, a lakhatási költségek növekedése és a munkaerőpiaci kihívások miatt fokozódhatott.

Az ország gazdasági kilátásait illetően a válaszadók 40 százaléka véli úgy, hogy a magyar gazdaság állapota tovább romlik 2025-ben. Ez a növekvő pesszimizmus összefüggésben állhat a tavalyi év gazdasági nehézségeivel, amelyek között kiemelt szerepet játszott az infláció és az energiaárak alakulása. A kutatás ugyanakkor nem csak a pesszimizmust mérte: a válaszadók közel fele (47 százalék) azt mondta, hogy képes takarékoskodni, és hosszabb távú pénzügyi biztonságot próbál teremteni.

A Generali szakértői szerint az eredmények rávilágítanak arra, hogy a magyar társadalom jelentős része az önálló pénzügyi megoldások felé fordul, ugyanakkor az állami szerepvállalás és a gazdaságpolitikai stabilitás iránti igény is erősödik. A kutatás arra is figyelmeztet, hogy a társadalmi csoportok közötti egyenlőtlenségek növekedhetnek, ha a gazdasági problémák tartósak maradnak.

Tetszett a cikk? Ne maradj le rólunk! Kövess minket Facebook oldalunkon: