2026. 08. 18., Kedd, 07:08

Így lesznek nyitva a boltok a hosszú hétvégén

Augusztus 20-ával egy újabb négynapos hosszúhétvége köszönt ránk. Így az államalapítás napján bár főszabály szerint zárva lesznek a boltok, a többi napon más lesz a helyzet.

Mutatjuk, hol lesz tűzijáték augusztus 20-án - Itt az országos programlista

Mutatjuk, hol lesz tűzijáték augusztus 20-án - Itt az országos programlista

Közeleg augusztus 20., az államalapítás ünnepe, amelyet idén is országszerte koncertekkel, családi programokkal és esti látványosságokkal ünnepelnek. A hagyományos tűzijáték mellett több település fényfestéssel, lézershow-val vagy tűzzsonglőrökkel készül.

Augusztus 20-án csütörtök az államalapítás napja, azaz munkaszüneti nap lesz. Azonban miután augusztus 8-án már ledolgoztuk augusztus 21-et, így az pihénőnap, ezért most egy négynapos hosszúhétvége vár ránk.

A főszabály szerint így augusztus 20-án zárva lesznek az üzletek, mivel ez munkaszüneti napnak minősül.

Ugyanakkor augusztus 21-e egy áthelyezett pihenőnap, ilyenkor legtöbben a pénteki nyitvatartásnak megfelelően várják a vásárlókat. Ez lesz a helyzet többek között az Aldiban, az Auchanban, a Lidlben, a Tescóban, a Sparban és a Pennyben is.

A franchise rendszerben működő CBA üzletekben az augusztus 20-i hétvégén, a jogszabályi keretek között, a vásárlói igényeknek megfelelően lesznek nyitva.

Neubauer Katalin, a Magyar Nemzeti Kereskedelmi Szövetség (MNKSZ) főtitkára a 24.hu-nak elmondta, a kisboltokban is pénteki nyitvatartásra lehet számítani augusztus 21-én, augusztus 22-én a megszokott szombati, augusztus 23-án pedig a máskor szokásos vasárnapi nyitvatartás lesz érvényben.

Augusztus 20-án a plázák ugyan nyitva lesznek, viszont az üzletek nem. Egyedül a mozik, a szórakozóhelyek, valamint egyéni döntés alapján bizonyos vendéglátóhelyek is nyitva lehetnek.

Emellett nyitva lehetnek augusztus 20-án a benzinkutak, az ügyeleti rend szerint működő gyógyszertárak, az önálló virágboltok, az édességboltok, az újságosok, valamint a vendéglátó- és szórakozóhelyek is.

Tetszett a cikk? Ne maradj le rólunk! Kövess minket Facebook oldalunkon: