Megrázó ügyben emelt vádat a Tolna Vármegyei Főügyészség: egy 25 éves nőt azzal vádolnak, hogy megölte mindössze kéthetes csecsemőjét Nagydorog határában. A nő jelenleg letartóztatásban van, az ügyészség pedig a legsúlyosabb büntetés kiszabását indítványozza.
A vádirat szerint a tragédia 2025. augusztus 20-án délelőtt történt. A nő újszülött gyermekével indult sétálni, majd a település határában egy fás-bokros területtel és kukoricatáblával körülvett földútra tolta a babakocsit.
A síró csecsemőt kivette a babakocsiból
Amikor a gyermek egyre erősebben sírt, az anya kivette a babakocsiból, hogy megnyugtassa. Miután ez nem sikerült, a nő bántalmazta a kisbabát, aki a sérülések következtében néhány percen belül életét vesztette
A történtek után a vádlott hazatolta a babakocsit, majd a rendőrségen valótlan bejelentést tett: azt állította, hogy gyermekét eltűnés vagy elrablás miatt keresni kell.
Délután találták meg a csecsemő holttestét
A rendőrök és a kutatómentők azonnal megkezdték az eltűnt gyermek keresését. A kisbaba holttestét még aznap délután, fél négy körül találták meg Nagydorog határában.
A hatóságok később az anya ellen indítottak eljárást, akit a nyomozás során őrizetbe vettek, majd a bíróság elrendelte a letartóztatását. A nő a nyomozás során beismerte a bűncselekmény elkövetését.
A legsúlyosabb büntetést kérik
A Tolna Vármegyei Főügyészség a 25 éves, korábban büntetlen előéletű nővel szemben fegyházbüntetés kiszabását és közügyektől eltiltást indítványozott. Az ügyészség azt is kérte, hogy a vádlottat ne lehessen feltételes szabadságra bocsátani.
A letartóztatás fenntartását szintén indítványozták a Szekszárdi Törvényszéknél.