2026. 06. 26., Péntek, 07:08

Öt korsó sör után ült volán mögé: totálkárosra tört egy autót, majd elhajtott

Csaknem két és fél liter sör elfogyasztása után indult haza autóval egy húszas évei elején járó férfi, aki röviddel később balesetet okozott, majd megállás nélkül elhagyta a helyszínt. Az ügyben most emelt vádat a Kaposvári Járási Ügyészség.

A strandon italozott, aztán autóba ült

A vádirat szerint a férfi 2025 nyarán egy Balaton-parti település strandján töltötte a délutánt a barátaival, ahol mintegy 2,5 liter sört – nagyjából öt korsóval – ivott meg. Ennek ellenére este úgy döntött, hogy autóba ül, és hazavezet.

Áttért a szembejövő sávba, majd elmenekült

A közepes fokú ittasság miatt vezetés közben többször is áttért a szemközti sávba. Egyik alkalommal oldalról végighúzta a vele szemben szabályosan közlekedő autót, letörte annak visszapillantó tükrét, majd meg sem állt, hanem továbbhajtott. A balesetben ugyan senki sem sérült meg, az egyik autó azonban gazdasági totálkáros lett.

A kamerák buktatták le

A menekülő sofőrt a térfigyelő kamerák felvételei alapján azonosították a Fonyódi Rendőrkapitányság munkatársai. A rendőrök alig húsz perccel a baleset után elfogták és előállították a férfit.

Eltilthatják a vezetéstől

A vádlott beismerte a bűncselekmény elkövetését. A Kaposvári Járási Ügyészség pénzbüntetés kiszabását, valamint határozott időre a közúti járművezetéstől való teljes körű eltiltását indítványozta. Az ügyben a Fonyódi Járásbíróság dönt.

Tetszett a cikk? Ne maradj le rólunk! Kövess minket Facebook oldalunkon: