2026. 06. 26., Péntek, 07:09

Egyre több szabadtéri tűz van - Ádándnál és Felsőmocsoládnál is több hektárnyi gabona és tarló égett le

A nagy hőség miatt egyre több a szabadtéri tűz, köztük a mezőgazdasági munkákkal összefüggő tűzesetek.

 
 

Harmincegy hektáron tarló, négy hektáron pedig gabonatábla égett le szerda délután Ádánd és Nagyberény között. A siófoki, a balatonfűzfői és a sárbogárdi hivatásos tűzoltók összesen hét vízsugárral fékezték meg a lángokat, a munkálatokat egy veszprémi, egy siófoki és egy sárbogárdi vízszállító jármű is segítette. A területet pedig egy munkagép körbetárcsázta, megakadályozva a lángok továbbterjedését. A tűz oltását a Somogy vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányította.

Harmincöt hektáron tarló égett le szerda délután Felsőmocsolád külterületén, a Kossuth Lajos utca közelében. A tűz egy közeli erdőt és a még le nem aratott gabonatáblát veszélyeztette. A kaposvári hivatásos tűzoltók több vízsugárral oltották el a lángokat.

Tetszett a cikk? Ne maradj le rólunk! Kövess minket Facebook oldalunkon: