2026. 06. 25., Csütörtök, 06:47

Magyar Péter azonnali hatállyal felmentette a tisztségeiből a két monitoring bizottság elnökét

Magyar Péter miniszterelnök azonnali hatállyal felmentette a tisztségeiből Czunyiné dr. Bertalan Juditot, aki a kormányváltást követően is ellátta két kiemelt területfejlesztési monitoring bizottság elnöki feladatait. A csütörtöktől érvényes kormányfői döntés értelmében a kormánypárti politikus helyét Szabó Mátyás államtitkár veszi át a testületek élén. Czunyinét, aki a közelmúltban a Fidesz új védelmi szervezetének élére került, még az előző kormányfő nevezte ki ezekre a posztokra.

A Magyar Közlönyben megjelent miniszterelnöki határozat értelmében a politikus távozni kényszerül a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program, valamint a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz monitoring bizottságainak elnöki székeiből. A két szervezet vezetésével haladéktalanul Szabó Mátyást, a Vidék- és Településfejlesztési Minisztérium vidék- és területfejlesztési államtitkárát bízták meg.

Múltbéli kinevezés és új pártfeladat

Czunyiné Bertalan Juditot még tavaly áprilisban bízta meg a feladatokkal Orbán Viktor. Abban az időszakban a politikus a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium kötelékében, Navracsics Tibor irányítása alatt tevékenykedett a területfejlesztésért felelős államtitkári pozícióban.

Bár a kormányzati tisztségeit most elveszítette, a pártpolitikai életben új megbízatást kapott. A Fidesz elnöke a napokban nevezte ki őt a jogsérelmek kivédésére létrehozott Védvonal országos szintű megszervezésére és vezetésére.

Tetszett a cikk? Ne maradj le rólunk! Kövess minket Facebook oldalunkon: