A Kaposvári Járási Ügyészség vagyon elleni bűncselekmények mellett különös kegyetlenséggel elkövetett súlyos testi sértés kísérlete miatt emelt vádat két fiúval szemben. A fiatalabb meggyújtotta a sértett ruházatát, majd bántalmazta, társa pedig minderről videót készített.
A vád szerint a fiatalabb terhelt 2024 tavaszán két kaposvári üzletből lopott élelmiszereket és szeszes italokat. Az egyik esetnél a biztonsági őr a vádlott és gyermekkorú társa után futott, ezért menekülés közben a fizetés nélkül kivitt italt eldobták. A vádlottak továbbá egy magánszemély övtáskáját lovasították meg, de az önkormányzat által üzemeltetett mosdó pénzgyűjtő automatájából is sikerült annak felfeszítése után a fémpénzeket megszerezniük.
A fiatalok a terhükre rótt bűncselekmények közül a súlyos testi sértés kísérletét különös kegyetlenséggel valósították meg. A fiatalabb fiú a használaton kívüli illemhelyen éjszakázó, ittas sértettet ki akarta zavarni a helyiségből, ezért először a ruháját, aztán a mellette lévő szemetet gyújtotta meg. Ezt követően a vádlott az oltással foglalkozó férfi hátának dobott egy nehéz fapallót, végül kövekkel dobálta. A terhelt utoljára egy tenyérnyi méretű betondarabbal dobta arcon a sértettet. A vádlott ezen cselekményében társa mindvégig aktívan részt vállalt, mert szintén gúnyolta és kinevette a sértettet, világított telefonjával a kövek keresésénél, illetve videóra vette a történteket.