2026. 06. 24., Szerda, 18:26

Jelentős szélerőmű-fejlesztést tervez a kormány

Augusztus végén írják ki azt a pályázatot, amely legalább 700 megawattal növelheti a hazai szélenergia-termelő kapacitást.

Augusztus 31-én jelentős szélerőmű-építési pályázatot hirdet meg a kormány – jelentette be Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter. A tervek szerint a kiírás révén legalább 700 megawatt új kapacitás létesülhet, miközben a pályázat tervezetét már július közepén társadalmi egyeztetésre bocsátják. A miniszter szerint a magyar megújulóenergia-termelés az elmúlt években főként a napenergia bővülésének köszönhetően fejlődött, a szélenergia-kapacitás ugyanakkor 2016 óta változatlanul 330 megawatt körül alakul.

A fejlesztésekhez az energiahálózat korszerűsítésére is szükség lesz, amelyre a kormány uniós támogatással mintegy 1,5 milliárd eurót fordítana. A cél, hogy 2030-ra a jelenlegi szélenergia-kapacitás több mint tízszeresére növekedjen, ezzel erősítve Magyarország megújulóenergia-termelését és energiafüggetlenségét.

Tetszett a cikk? Ne maradj le rólunk! Kövess minket Facebook oldalunkon: