2026. 06. 24., Szerda, 08:13

60 embert elküldtek a Fidesz-közeli Mandinertől

A mandineres Kohán Mátyás egy publicisztikában számolt be a kirúgási hullám újabb epizódjáról. - írja a hvg.hu.

Nyílt levélben kéri Navracsics a nemzeti tőkéseket a jobboldali média megmentésére

Nyílt levélben kéri Navracsics a nemzeti tőkéseket a jobboldali média megmentésére

A kormányváltás után villámgyorsan létszámleépítésekbe kezdtek a kormányközeli oldalak, az Origo, a Magyar Nemzet, a Hír TV, a Mediaworks, a PestiSrácok, a Ripost és a Metropol is elküldte munkatársait, a TV2 és az Index pedig alapos átalakításba kezdett.

Hatvan embernek mondtak fel a Mandinernél, 48-an viszik tovább a Fidesz-közeli propagandakiadványt – derült ki Kohán Mátyás mandineres publicisztikájából szerdán.  Május elején a Magyar Hang úgy értesült, nagy leépítések és átalakulások jöhetnek a 150 embert foglalkoztató Mandinernél, akkor az volt a hír, hogy akár a dolgozók felét elküldhetik. A lap szerint a YouTube-on folyó műsorszolgáltatást érinthetik a drasztikus leépítések.

 

Azután érte utol a Mandinert a kirúgási hullám, hogy múlt héten kiderült: a Pesti Srácok összes munkavállalóját elbocsátják. Elbocsátották továbbá a Mediaworks portfóliójához tartozó Világgazdaság szerkesztőségének egyes tagjait is. Nem sokkal korábban pedig bejelentették azt is, hogy a Bors azonnali hatállyal megszűnik, a Mediaworks pedig közel kétszáz dolgozójától válhat meg.

Tetszett a cikk? Ne maradj le rólunk! Kövess minket Facebook oldalunkon: