2026. 06. 22., Hétfő, 10:05

A rendőrségi előállítás után azonnali hatállyal menesztették a fonyódi városüzemeltetési cég ügyvezetőjét

Fonyód polgármestere Facebook-oldalán számolt be arról, hogy a Képviselő-testület rendkívüli ülésén döntést hozott a Fonyódi Városfejlesztési és Városüzemeltetési Nonprofit Kft. ügyvezetőjének azonnali hatályú menesztéséről, valamint a vele fennálló munkaviszony megszüntetéséről. A városvezetés kiemelte, hogy a döntés elsődleges célja a társaság zavartalan és biztonságos működésének biztosítása, így a lakosság által igénybe vett közszolgáltatásokban nem várható fennakadás.

Előállította a fonyódi városüzemeltetés ügyvezetőjét és rokonát a rendőrség

Előállította a fonyódi városüzemeltetés ügyvezetőjét és rokonát a rendőrség

Hétfőn a rendőrség előállította a Fonyódi Városfejlesztési és Városüzemeltetési Nonprofit Közhasznú Kft. (FVFVÜ) ügyvezetőjét és egyik rokonát - értesült a Népszava. az információkat a nyomozó hatóság is elismerte. Úgy tudják, később a balatoni kisváros korábbi fideszes polgármesterét, Hidvégi Józse

Az ügy hátterében áll, hogy a cég vezetését korábban a rendőrség őrizetbe vette, miután több bűncselekmény gyanúja merült fel a társaság működésével kapcsolatban. Információk szerint a hatóság törvénytelen számlázások és kifizetések miatt indított nyomozást, és vizsgálják a cég vezetőjét sikkasztás, csalás és hűtlen kezelés gyanúja miatt. A polgármester az előállítást követően átmeneti intézkedésekkel biztosította a társaság működését, miközben a hatóság folytatja a vizsgálatot.

A polgármester hangsúlyozta, hogy az átmeneti időszakban minden szükséges lépést megtettek annak érdekében, hogy a cég feladatai megfelelő szakmai irányítás mellett folyamatosan ellátásra kerüljenek. A döntés célja kizárólag az ügyvezető személyének cseréje, és a közfeladatokat ellátó tevékenység továbbra is zavartalanul működik.

A városvezetés kiemelte, hogy a lépés a társaság hosszú távú stabil működését és a lakosság biztonságos szolgáltatás-ellátását szolgálja, miközben biztosítja, hogy a hatósági vizsgálat függetlenül és zavartalanul folyhasson. A polgármester szerint a döntés a jogszabályoknak megfelelően, átlátható és felelős módon született, és a város minden érintett ügyét a közérdek és a szolgáltatások biztonsága szerint kezeli.

Tetszett a cikk? Ne maradj le rólunk! Kövess minket Facebook oldalunkon: