Akár már a következő hetekben változhat az elektromos rollerek szabályozása Magyarországon. Vitézy Dávid közlekedési miniszter szerint a kérdés olyan sürgetővé vált, hogy nem érdemes megvárni a KRESZ teljes átalakítását, a rollerekre vonatkozó szabályokat külön is módosíthatják.
A miniszter az RTL Híradónak arról beszélt, hogy az elmúlt időszakban jelentősen nőtt az elektromos rolleres balesetek száma, ráadásul egyre több súlyos sérüléssel járó eset történik. Emiatt azt javasolja, hogy a KRESZ módosítása két lépcsőben valósuljon meg, és a rollerek ügye kerüljön napirendre már a nagy reform előtt.
A szabályozás részletei egyelőre nem ismertek, de a kormány várhatóan a következő hetekben tárgyalhat a kérdésről. Vitézy szerint elsősorban a nagy teljesítményű elektromos rollerek használatát kellene egyértelműbben szabályozni.
A szigorítás hátterében az áll, hogy az idei évben több súlyos, gyermekeket érintő baleset is történt. A szakemberek szerint egyre sürgetőbb, hogy világos szabályok vonatkozzanak arra, kik, hol és milyen feltételekkel használhatnak elektromos rollert a közutakon.