2026. 05. 26., Kedd, 08:38

Közel 1 millió forintot lopott kadarkúti kártyapartnerétől

Vádat emeltek egy hatvanas éveiben járó férfi ellen, aki a vád szerint közel egymillió forintot lopott el kártyapartnerétől egy kadarkúti sörözőben.

A Kaposvári Járási Ügyészség tájékoztatása szerint az eset 2026 februárjában történt.

A férfi egy sörözőben italozott és kártyázott a sértettel, amikor annak kabátzsebéből – miközben kiment a mosdóba – kiesett egy fehér zacskó. A zacskóban közel egymillió forint készpénz volt

A vádlott észrevette a földre került pénzt, de ahelyett, hogy visszaadta volna kártyapartnerének, zsebre tette a zacskót, majd sietősen távozott a vendéglátóhelyről.

Hazaérve gyorsan el is rejtette a zsákmányt: a pénzt az ágya alá dugta. A sértett azonban rögtön értesítette a rendőrséget, a nyomozók pedig kutatást tartottak a férfi házában.

A pénz végül előkerült, a rendőrök lefoglalták az összeget, így a sértett kára teljes egészében megtérült.

Az ügyészség nagyobb értékre elkövetett lopás bűntettével vádolja a férfit. A vádiratban – mivel a vádlott beismerte a bűncselekmény elkövetését – felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását indítványozták vele szemben.

Tetszett a cikk? Ne maradj le rólunk! Kövess minket Facebook oldalunkon: