2026. 04. 01., Szerda, 00:00

Túl sok a térkő, befüvesítik a Kossuth teret Kaposváron

Ez lesz az ország első fűtere.

Április 1-jén a kaposvári Kossuth téren jelentették be, hogy jövő nyárra teljesen megújul a város főtere. A mai igényeknek már nem igazán felel meg a teljes térkövezés, a nyarak elviselhetetlenül forróvá váltak a téren, így a városvezetés természetközelibb megoldást keresett.

Ekkor találtak arra a jamaikai megoldásra, mely egy új technológia útján egy éven belül kifüvesítheti a területet. Mindössze annyit kell tenni, hogy a tér teljes területét be kell szórni majd ezzel a jamaikai fűgyönggyel, melyet különböző vegyszerekkel és különleges vízzel kell ápolni egy éven át, hogy végül teljesen ellepje a zöld fű a Kossuth teret, és így létrejöjjön az ország első fűtere!

A szakemberek április 1-jén már meg is kezdték a Kossuth tér lezárását, a gyalogos forgalom a következő időszakban csak a fehér térköveken lesz lehetséges.

A tervek között szerepelt egy patak kialakítása is a Noszlopy Gáspár utcába, ahol szintén komoly problémát okoz a nyári hőség, ám a városvezetés félt, hogy az őszi/téli időszakban lehulló jelentősebb mennyiségű csapadék miatt a patak kiöntene, és ez veszélyt jelentene a Noszlopy soron található vendéglátóegységek teraszaira, így az ötletet végül elvetették.

Mégsem várhatjuk el, hogy fürdőgatyában üljenek a vendégek, mert épp kiöntött a Noszlopy patak – monda egyik belsős forrásunk.

 

A Kossuth tér várhatóan 2027 nyarán készül majd el, ha a fű úgy nő, ahogy azt a szakemberek remélik. Úgy tudjuk, rengeteg önkéntes jelentkezett, hogy a nap minden percében figyeljék milyen ütemben nő a fű.

Boldog bolondok napját!
Ez a cikk a képzelet szüleménye, áprilisi tréfa, nincs valóságalapja!
Tetszett a cikk? Ne maradj le rólunk! Kövess minket Facebook oldalunkon: