2026. 01. 06., Kedd, 00:00

Több somogyi településre már nem mentek be hétfő késő délután a Volán járatai

Ugyan a Magyar Közút arról adott hírt, hogy felkészült a havazásra, hétfő esti bejelentésük szerint az ország számos pontján késésekkel kellett számolnia azoknak akik a Volán járataival szerettek volna eljutni valahova, de akadt olyan település is ahol már nem álltak meg a buszok a hóhelyzet miatt. 

Felkészült a Magyar Közút a nagy havazásra

Felkészült a Magyar Közút a nagy havazásra

A várható havazással érintett térségekben a szakemberek már a havazást megelőzően juttatnak ki útszóró sót annak érdekében, hogy a friss hó azonnali burkolatra tapadását megakadályozzák, és elérjék, hogy később, a hóekézés során a havat könnyebben le tudják tolni az útról. - írja közösségi oldalán a

A vállalat a Mávinformon azt írta, hogy Somogy vármegyében a télies útviszonyok miatt az alábbi településeket nem tudják biztonságosan megközelíteni a buszok: Bonnya, Somogyacsa, Kaposdada, Kisberény, Felsőmocsolád-Felső, Gamás. A Siófok, autóbusz-állomásról 19:00-kor Kaposvár, autóbusz-állomásra elindult 5906-os járat a rossz útviszonyok miatt nem tudja érinteni Gamás települést.

Emellett több vidéki város környékén is megnövekedett menetidővel kellett számolni a télies útviszonyok miatt:

  • Szolnoknál 5-15 perccel,
  • Győrnél 10-20 perccel,
  • Tatabányánál 10-25 perccel,
  • Székesfehérvárnál 30-60 perccel, 
  • Szombathelyen 15-30 perccel,
  • Zalaegerszegnél 5-10 perccel,
  • Veszprémnél 10-15 perccel,
  • Szekszárdnál 10-20 perccel,
  • Kecskemétnél 10-15 perccel késtek a járatok.

Ha hihetünk az előrejelzéseknek a hó java még csak most jön...

Tetszett a cikk? Ne maradj le rólunk! Kövess minket Facebook oldalunkon: