Nem volt sem jövedelme, sem vagyona annak a férfinak, aki úgy döntött, hogy lopásokból fogja fedezni a megélhetését.
2025 szeptemberének elején Siófokon kezdte meg „pályafutását”:
egy hotel nyitott garázsából eltulajdonított egy elektromos rollert, majd azzal hajtott el egy közeli áruházhoz. Ott előbb a dolgozók számára fenntartott helyiségből emelt el egy táskát, később pedig már az eladótérben próbálkozott, ahol egy telefontartozékokat árusító pultot fosztott ki
Ezúttal azonban nem járt szerencsével: a biztonsági őr tetten érte és a rendőrök kiérkezéséig visszatartotta.
A férfi összesen négy sértettől 324 ezer forint értékben lopott különböző tárgyakat, amelyek nagy része megkerült. Mindössze 30 ezer forintnyi kár nem térült meg.
A Siófoki Járásbíróság gyorsított eljárásban döntött az ügyben: a vádlott egy év börtönbüntetést és egy év közügyektől eltiltást kapott.