Bár elmondása szerint csak egyetlen percre állt meg, már kapta is a fizetési felszólítást. Igaz, nem az önkormányzattól, hiszen egy cég tulajdonában lévő parkolóba állt be.
Bizonyára sokan emlékeznek rá, hogy az Irányi Dániel utcából nyíló, Spar üzletház mögötti parkolónak van egy eldugottabb része, melynek bejáratánál évek óta egy lakókocsi parkol. Itt, ha meg akartunk állni, mivel magánterületről van szó, a lakókocsiban várakozó hölgynek/úrnak kellett fizetnünk néhány százast.
Itt parkolt most egy Facebookon megosztott történet szerint az a nagybajomi férfi is, akit - mivel nem vett jegyet - pillanatok alatt 15 ezer forintra büntettek.
Elmondása szerint érkezésekor nem volt ott senki, és már a táblákat is lecserélték, így egy percre ott hagyta az autóját. Mikor visszaért, egy férfi fotózta az autót, és átadta a fizetési felszólítást, melyen 8 napon belüli 15 ezer forintos, 8 napon túl már 25 ezer forintos büntetés szerepelt.
A férfi a hibáját elismerte, ám a kirótt összeget már “pofátlanságnak” tartja. Arra is kitért, hogy a büntetést egy pecsét és aláírás nélkül ellátott papírcetlin kapta, melyen csak a bankszámlaszám szerepel. Elmondása szerint a büntetést kifizeti, a poszttal csak a többi gyanútlan autós figyelmét szeretné felhívni.