Vendégszektor névre hallgató új rovatunkban a közvéleményt leginkább foglalkoztató események, történések egy-egy szakértőjét kérjük meg, hogy fejtse ki véleményét az adott témakörről. A szerzők a leírtakat legjobb tudásuk szerint saját véleményként írják, azokban szerkesztőségünk nem végez módosításokat. Vendégszerzőnk Edvárd ezúttal az utóbbi időszak a fiatalok által egyik legtöbbet vitatott témában, az iskolai telefonelkobzásban nyilvánult meg.
Az augusztus 8-ai kormányrendelet értelmében minden tanuló köteles leadni internetelérésre alkalmas eszközeit (pl.: okostelefon, tablet). A kívánt végeredmény (azaz a diákok ne a kütyüket nyomkodják) természetesen egyeltalán nincs biztosítva, és igen ingatag az esélye, hogy ez megoldaná az elavult oktatás okozta pszichés reakciókat, illetve a keletkezett hézagokat.
Tiltás vagy integráció?
Mai világunk olyan gyorsan változik, hogy sokszor egy nap alatt többet fejlődik, mint régen évtizedek alatt. A döntés kapcsán sok kérdés merül fel, melyet szülők, tanárok és diákok egyaránt boncolgatnak. Megoldás lehetne a problémára a teljes száműzés helyett a tudatos internethasználat tanítása, akár már óvodás kortól.
Ez hosszabb távú, fenntartható eredményhez vezethetne, és egyensúlyba hozhatná a technológia és a tanulás kapcsolatát.