Február 14-én a szerelmesek világszerte megajándékozzák egymást, de vajon honnan ered a Valentin-nap hagyománya? Íme néhány érdekesség erről a romantikus ünnepről:
1. Szent Bálint és a titkos esküvők
A Valentin-nap eredete Szent Bálint (Valentin) legendájához kötődik. Egyes történetek szerint a 3. században élt pap titokban összeadta a szerelmeseket, mert a római császár megtiltotta a katonáknak a házasságot. Emiatt börtönbe került, ahol egy vak lányt meggyógyított, és mielőtt kivégezték, egy levelet hagyott neki "A te Valentinod" aláírással. Ez az első ismert Valentin-napi üzenet!
2. A szerelmesek madarai
A középkorban úgy hitték, hogy február 14-én kezdődik a madarak párzási időszaka, ezért is tartották ezt a napot a szerelem szimbólumának.
3. Japánban a nők ajándékoznak
Japánban a nők február 14-én csokoládét ajándékoznak a férfiaknak. Egy hónappal később, március 14-én – a „Fehér napon” – a férfiak viszonozzák a gesztust.
4. A nagy eljegyzési nap
A Valentin-nap a második legnépszerűbb nap a lánykérésekre (a karácsony után). Egyes statisztikák szerint ezen a napon átlagosan hatmillió ember mond igent.
Ekkor találkozunk a második legtöbb gyűrűs kézzel a közösségi médiában - I SAID YES!
5. A világ különböző Valentin-napi szokásai:
-
Finnországban és Észtországban nemcsak a szerelmesek ünnepe ez a nap, hanem a barátságé is. Február 14-én nemcsak a pároknak, hanem a barátoknak is ajándékokat adnak.
-
Dániában nemcsak rózsát adnak, hanem vicces verseket is küldenek egymásnak.
-
Tömeges esküvők a Fülöp-szigeteken: A Valentin-nap alkalmából a Fülöp-szigeteken hatalmas, államilag támogatott tömeges esküvőket tartanak. Ezek a ceremóniák lehetőséget adnak a pároknak, hogy ingyen vagy kedvezményesen házasodjanak össze.