Mancs világszerte több mentésben is részt vett, ő volt minden idők egyik legjobb magyar mentőkutyája. Tiszteletére szobrot emeltek és teret neveztek el róla Miskolcon - nem véletlenül, alaposan rászolgált.
Születésekor, 1994-ben 11 testvére volt az alomban. Hat hónapos korában gazdája észrevette, hogy egyik hátsó lábát nem használja rendesen. Az állatorvos diszpláziát állapított meg, vagyis a csontfeje nem fejlődött ki rendesen. Egy házilag átalakított szíjkengyel segítségével fél év alatt sikerült korrigálni a fejlődési rendellenességet -ez volt az első nagy kihívása. Egy éves korában jött az újabb akadály, ismeretlen személy patkányméreggel megmérgezte, de ő nem adta fel, meggyógyult, hogy aztán később rengeteg ember életet menthessen meg.
Gazdájával, Lehoczki Lászlóval több sikeres mentőakcióban is részt vett. Igazán híressé az 1999-es izmiti földrengés tette, amikor egy hároméves kislányt mentettek ki a segítségével a romok alól, miután már 82 órája ott tartózkodott.
Mancs részt vett a mentésben többek között a 2001-es salvadori és indiai földrengéseknél is. Igazán különlegessé tette, hogy a kiképzésnek köszönhetően víz alatti holttestet is képes volt jelezni, valamint egyazon helyszínen helyesen jelzett élő és halott embert is. Ez a teljesítménye és sok-sok bevetése minden idők egyik legjobb magyarországi mentőkutyájává emelte.
2006 októberében tüdőgyulladást kapott, amit sajnos nem élt túl. Gazdája a nyilvánosság kizárásával saját kertjében temette el.