2024. 08. 05., Hétfő, 07:16

Milák arany, Halász ezüst, Major bronz - Ez történt a hétvégén az olimpián

Lemaradtatok az olimpia 8 és 9. napjáról? Sebaj, itt vannak a magyar csapat eredményei a hétvégéről.

Szombat

• Rögtön a program elején Major Veronika a sportpisztolyosok 25 méteres számában döntőzött. A magyar lövő olimpiai csúcs beállításával jutott fináléba, ahol aztán megszerezte a magyar csapat hatodik dobogós helyét, miután bronzérmes lett.
  • Sajnos a vele egy időben versengő cselgáncsozók csapata kiesett
  • A női kézilabda-válogatott is reggel lépett pályára, 30-26-ra kikapott Hollandia ellen.
  • Az úszók programjában Senánszky Petra 50 méter gyorson 25.21 másodperc alatt ért célba, amivel sajnos nem jutott elődöntőbe. Sárkány Zalán 1500 méteren ötödik lett előfutamában, amellyel 11. helyen zárta a számot, viszont Betlehem Dávid országos csúcsot javítva 14:45.59 perccel, nyolcadikként jutott a fináléba. Késő este a sportág fő attrakciójaként Milák Kristóf a 100 méteres pillangóúszás döntőjében hatalmas hajrával nyert aranyérmet
  • Óriásit hajrázott Valter Attila is, aki az országúti mezőnyversenyben szenzációs teljesítményt nyújtott és 4. helyen ért célba.
  • Sor került Hámori Luca bokszmeccsére is, aki egy interszexuális bunyóssal mérkőzött meg 17 órakor. Ezt a meccset az egész világon mindenhol követték, végül Iman Helif egyhangú pontozással legyőzte Hámorit.
  • Pétervári-Molnár Bendegúz nem az egypárevezősök C döntőjében volt érdekelt, negyedik helyen csapott célba, ezzel 16. helyen zárta a párizsi olimpiát.
  • A női kardcsapat Márton Anna, Szűcs Luca, Pusztai Liza, Battai Sugár összeállítású négyes a hatodik helyen zárt.
  • Vitorlázóinknak felemás napja volt, Vadnai Jonatán a nyolcadik helyre lépett előre a szombati versenynap után. Érdi Máriának viszont továbbra sem megy, a világ- és Európa-bajnok 14., 25. és 24. hellyel folytatta szereplését, és hat futam után a 25. helyen áll.
  • Medencébe ugrott szombat délután a két győzelemnél és egy vereségnél járó férfi vízilabda-válogatott is, amely meglepetésre 9-8-ra kikapott Ausztráliától.
  • Az atlétikai versenyek közül Takács Boglárka országos csúccsal (11.10) jutott elődöntőbe 100 méteren, ám az elődöntőben nem kapta el jól a rajtot. A táv második felében hatalmas hajrával megelőzött két riválist, 11.26-os idővel hetedikként ért célba, ami összesítésben a 18. helyet jelentette számára.

Vasárnap

• Délelőtt a Stade de France-ra és az atlétikai versenyekre fókuszáltunk, ahol Takács Boglárka futott a 200 méteres női síkfutás előfutamaiban, aki 13.16-al nem jutott tovább, így hétfőn a reményfutamban próbálkozhat újra.
  • Gyurátz Réka a női kalapácsvetés selejtezőinek B csoportjában volt érdekelt. A szombathelyi atléta idei legjobbjával, a 69,63 méterrel a 30. helyen zárt a 32-es mezőnyben és nem jutott döntőbe.
  • Fél szemünkkel Marseille-re is figyeltünk, ahol a vitorlázó Érdi Mária és Vadnai Jonatán az ILCA 6-, illetve az ILCA7-es hajóosztály 7., 8. futamaiban szállt hajóba. Vadnai a hatodik a vasárnapi versenynap után, míg a 8. futamot megnyerő Érdi feljött a 18. helyre.
  • Vas Kata Blanka negyedik helyen végzett a kerékpárosok női mezőnyversenyében.
  • Az Aquatics Centerben a női vízilabda-válogatott Ausztrália ellen meccselt és a rendes játékidő 9-9-es eredményét követően ötméteresekkel kikapott.
  • Férfi kézilabdázóinknak győzniük kellett volna a franciákkal szemben, ám 24-20-ra kikaptak, így nem jutottak tovább.
  • Utoljára figyeltünk a Paris La Defense Arenában zajló úszóversenyekre, ahol Betlehem Dávid ismét pazar országos csúcsot (14:40.91 perc) úszott 1500 gyorson, és végül negyedikként csapott a célba.
  • A Stade de France-ban folytatódtak az atlétikai versenyek. a férfi 400 méteres síkfutás előfutamában Molnár Attila hatodikként ért célba, és a reményfutamban folytatja. A napot magyar szempontból a kalapácsvetés zárta, és Halász Bence 79,97 méterrel ezüstérmes lett.