2024. 08. 02., Péntek, 06:49

Kós Hubert úszása aranyat ért - Ez történt az olimpia 6. napján

Lemaradtatok az olimpia 6. napjáról? Sebaj, itt vannak a magyar csapat eredményei csütörtökről.

• A női 4×200 méteres gyorsváltó Pádár Nikolett, Ábrahám Minna, Késely Ajna, Ugrai Panna összeállításban a hatodik helyen végzett.
  • Női 200 méter háton sem Szabó-Feltóthy Eszter, sem pedig Molnár Dóra nem jutott döntőbe, előbbi 10., utóbbi 12. lett összesítésben. Férfi 50 méter gyorson Szabó Szebasztián huszonnegyedikként zárt.
  • Az ökölvívótornán a férfi 63,5 kilósok között Kovács Richárd ötödik helyen végzett, a 66 kilós Hámori Luca ugyanakkor bejutott a negyeddöntőbe
  • Kós Hubert nyerte a 200 méteres hátúszást a párizsi olimpián, ezzel megszerezte Magyarország első aranyérmét a francia fővárosban. A 21 éves versenyző a csütörtöki fináléban 1:54.26 perces idővel végzett az élen.

• Az atléták és a vitorlázók is elkezdték szereplésüket. A 20 kilométeres gyaloglásban Récsei Rita 33., Madarász Viktória 42., Helebrandt Máté 44., míg Venyercsán Bence 46. lett. Az ILCA 6 hajóosztályban a világbajnok Érdi Mária az előfutamban a 20. helyet szerezte meg, míg ILCA 7-ben Vadnai Jonatán a nyitó futamban 16., a másodikban 12. volt és összesítésben a 13. helyen áll.
  • A tornászok egyéni összetett döntőjében Czifra Bettina Lili a 21. helyen végzett, a női sportpuskások összetett számában Mészáros Eszter a 29. lett.
  • A cselgáncsozó Vég Zsombor helyezetlenül zárt a 100 kilogrammos súlycsoportban, miután első meccsét megnyerte, a nyolcaddöntőben viszont kikapott.
  • A női kézilabda-válogatott legyőzte a spanyol csapatot ezzel biztosította a helyét a legjobb nyolc között, a férfi vízilabda-válogatott pedig könnyedén verte Japánt így három forduló után két győzelemmel és egy vereséggel áll.