2024. 08. 01., Csütörtök, 07:19

Milák Kristóf és a férfi kardcsapat is ezüstérmet nyert - Ez történt az olimpia 5. napján

Lemaradtatok az olimpia 5. napjáról? Sebaj, itt vannak a magyar csapat eredményei szerdáról.

• Lehmann Csongor 11., Bicsák Bence 16., míg Kuttor-Bragmayer Zsanett 26. helyen végzett triatlonban.
  • Az ötödik olimpiáján szereplő asztaliteniszező, Póta Georgina búcsúzott a 32 között.
  • Drámai módon, Imre Bence kihagyott ziccere után az utolsó percben szenvedett góllal 26-25-ös vereséget a magyar férfi kézilabda-válogatott a norvég csapattól, így bravúrra – a házigazda franciák elleni sikerre – lesz szüksége a negyeddöntőbe kerüléshez.
  • Nem sikerült a nap a cselgáncsosoknak sem, a 70 kilós Gercsák Szabina és a 90 kilós Tóth Krisztián is helyezetlenül zárt.
  • A sportlövőknél a puskások között Péni István 21., Pekler Zalán pedig 32. lett.
  • A férfi egypár evezősöknél Pétervári-Molnár Bendegúz futamában a második helyen ért célba, amivel a C döntőbe jutott, így legjobb esetben a 13. helyen végezhet.
  • A játékok egyetlen magyar férfi tornásza, Mészáros Krisztofer remekelt a legjobb 24 tornászt felvonultató egyéni összetett döntőjében, kilencedikként zárt 83,899 ponttal.
  • Az úszók szerda esti elődöntőjéből 200 méter háton a szám világbajnoka, Kós Hubert a legjobb idővel jutott a döntőbe, míg Telegdy Ádám 13. lett. Női 200 méter pillangón az év végén visszavonuló, a szám 2019-es világbajnoka, Kapás Boglárka 14. lett.
  • A medencében majdnem volt még egy magyar érem: a klasszikus távon, férfi 100 méter gyorson Németh Nándor úgy lett negyedik, hogy két századmásodperc választotta el az ezüstérmestől és egy a bronzérmestől.
  • A kardválogatott – Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Rabb Krisztián összeállításban – ugyanakkor magas színvonalú, emlékezetes döntőben 45-41-re kikapott a címvédő dél-koreai csapattól, így ezüstöt sikerült hazahozniuk az olimpiáról.
  • Milák Kristóf címvédőként 200 méteres pillangóúszásban versengett a tegnapi döntőben, az utolsó métereken a francia bajnok óriási hajrába kezdett megelőzte a magyart, aki 1:51.75 perccel második lett.