2024. 07. 30., Kedd, 13:11

Egy somogyi cég vezetőjének kiadva magát utaltatott el magának 235 milliót egy csaló

A rendőrök viszont sikeresen visszaszerezték a teljes összeget.

A kibernyomozók egy különösen nagy értékre elkövetett csalás miatt folytatnak nyomozást, amit egy somogyi telephellyel is rendelkező cég sérelmére követtek el a múlt héten. Az ismeretlen tettes magát az anyavállalat vezetőjének kiadva csapta be a telephely pénzügyi felelősét, aki

az utasításoknak megfelelően összesen 235 millió forintot utalt el a megadott számlaszámra.

Az áldozat a tranzakciót követően ráeszmélt a csalásra, és a bankját, valamint a rendőrséget is értesítette. A somogyi kibernyomozók késedelem nélkül intézkedtek az inkriminált számla zárolására, ezzel megakadályozták a további pénzmozgást, az elutalt pénzt pedig lefoglalással visszaszerezték.

Fontos, hogy mindenki megismerje az elkövetési módszereket és ne dőljön be a csalóknak, ezért a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési munkatársai a kiberpajzs.hu segítségével óvatosságra intik a vásárlókat!

  • Az online piacterek, aukciós oldalak, internetes szolgáltatók nem vállalnak felelősséget a közzétett ajánlatok tartalmáért, ezt fontos észben tartani!
  • Ha Öntől vásárolnak, akkor legyen az gyanús, ha a bankszámlaszámán kívül bármilyen más adatot is kérnek!
  • Ne tévessze meg, hogy a vásárolni szándékozó személy egy csomagszolgálat linkjét küldi meg! Ott bizonyosan nem kérik el a személyes banki adatait!
  • Ha üzenetben kap átirányító linket, ellenőrizze, hogy nem egy áloldalról van-e szó! Inkább lépjen ki, és vegye fel a szokásos csatornán a kapcsolatot a bankjával!
  • Soha ne adja ki ismeretleneknek, se telefonon, se e-mail-en, se üzenetben a bankkártyája adatait, a háromjegyű biztonsági CVC kódot, PIN kódját, illetve netbankja belépési adatait!
  • Ismeretlen eredetű programot soha ne telepítsen fel vagy töltsön le a számítógépére, illetve a telefonjára, bárki is javasolja azt Önnek!
  • Lehetőség szerint mindig utánvéttel fizesse a megrendelt árucikket.
  • Nem megbízható forrásból származó linkre kattintva vagy ismeretlen webhelyeken online banki tranzakciókat ne indítson!
  • Különös figyelemmel járjon el minden esetben, amikor az elektronikus levél küldője nem a szolgáltató hivatalos csatornáiról adja fel az üzenetet, vagy abban bármilyen személyes- vagy bankkártyaadat megadását kéri!
  • Amennyiben közműszolgáltatótól kapott e-mail kapcsán felmerül Önben a gyanú, hogy adathalász üzenettel lehet dolga, mindig elővigyázatossággal járjon el!
Tetszett a cikk? Ne maradj le rólunk! Kövess minket Facebook oldalunkon: