Ezentúl nem maximálják a szülők által igazolható napok számát.
Máshol ennél jóval szigorúbbak a szabályok, a legenyhébb betegségekről is orvosi igazolást kell vinni, nem véletlen, hogy a gyermekorvosok évek óta kérik az iskolákat és az oktatásirányítást, számolják fel az „igazolásgyárat”, amely éppen a gyógyítástól veszi el az időt. A pomázi Sashegyi Sándor Általános Iskola és Gimnázium igazgatója egy Facebook posztban tájékoztatta a szülőket arról, hogy az olyan betegségből adódó hiányzások igazolása, melyek miatt a szülő nem viszi el gyermekét orvoshoz, valamint bármilyen más okból történő hiányzás igazolása szülői hatáskörbe kerül korlátlan számban.
Az olyan betegségből adódó hiányzások igazolása, melyek miatt a szülő nem viszi el gyermekét orvoshoz, valamint bármilyen más okból történő hiányzás igazolása szülői hatáskörbe kerül korlátlan számban. A továbbiakban a szülő felelőssége mérlegelni, hogy gyermeke állapota orvosi ellátást igényel-e vagy sem. A hiányzás tényéről adott nap reggelén 9 óráig a szülő kötelessége értesíteni az osztályfőnököt a szokásos eljárásrend szerint - írják a posztban.
A gyermekorvosok évek óta kérik az iskolákat és az oktatásirányítást, hogy változtassanak a hiányzások igazolásának rendjén, az ugyanis akár napi négy órát is elvehet a munkaidejükből, így pont a lényegre, a gyógyításra nem marad idejük. A legtöbb esetben olyan gyerekek iskolai, óvodai hiányzását kell igazolniuk, akiknél nem volt szükség vizsgálatra, mert csak enyhe tünetek miatt tartották otthon a szülők – bár a hasfájást, a menstruációs görcsöt, a fejfájást vagy a hasmenést egyébként sem mutatná ki a vizsgálat, így kénytelenek a szülők által elmondottakra támaszkodni.
Mit szóltok hozzá?