Jó hír azonban, hogy holnaptól hosszabbodnak a nappalok.
Nem elég a szürke, hó nélküli, hideg napokat megélni, ma megérkezett az év leghosszabb éjszakája is. Június 21-e óta, a nyári napforduló kezdetétől ugyanis december 21-ig, a téli napfordulóig rövidültek a nappalok és hosszabbodtak az éjszakák.
A mai napon fordult a kocka, és bár hivatalosan is elkezdődött a csillagászati tél, 10:02 perckor azonban beállt a téli napforduló, amely azt jelenti, hogy ezt követően rövidülnek az éjszakák, és ezzel egyenes arányban naponta 1-2 perccel tovább lesz világos. Másfél hónap múlva már 17:00-kor fog sötétedni.
A téli napforduló ünnepe számos kultúrában megjelenik, a kelta kultúrában például a YULE ünnepén a fény újjászületését és a sötétség uralmának végét ünnepelték ilyenkor, örökzöldekkel, fagyönggyel, magyallal és borostyánnal díszítették fel otthonaikat, szimbolizálva, hogy a Föld hamarosan újra kizöldül. Egy, a szabadban álló örökzöldet szakrális szimbólumokkal, a Nap, a Hold és a csillagokat megjelenítő díszekkel öltöztettek fel, ezt nevezték Yule fának, melyet a nap végén elégettek.
A YULE-t más pogány népek is megünnepelték, három napon keresztül áldozatokat hoztak, hogy az új év számára békét és termékenységet kérjenek. Ilyenkor a fák körül énekeltek, fatuskókat égettek annak érdekében, hogy meghódítsák a sötétséget, a gonosz szellemeket elűzzék és hogy szerencsét hozzanak az elkövetkező évre. A vikingek szintén a fény megszületését ünnepelték meg kilencévente kilenc napon át, és férfiakat áldoztak fel isteneiknek.
Az ókori Rómában a Szaturnália ünnepén, melyet Szaturnusz Isten tiszteletére rendeztek, nagy lakomákkal, ivászatokkal, tánccal, zenével ünnepeltek, hogy elűzzék a sötétség miatt kialakult félelmeiket. Egyes munkák tiltva voltak, és megajándékozták a szolgákat is.