Barátja próbálta megmenteni, vele együtt merült el.
Az idei balatoni nyár első áldozata két 17 éves, bódvalenkei és tornanádaskai fiatal fiú volt, akik barátjukkal, hárman mentek be a balatonvilágosi strandról fürdőzni a Balatonba. Beljebb érve ketten elmerültek a vízben, harmadik társuk pedig kiabálva segítséget kért, így egy horgász segítségével tudott kimenekülni. Szerda reggel Balázsék reggeli műsorában a Vízimentők Magyarországi Szakszövetségének elnöke, Bagyó Sándor nyilatkozott, hogyan történt a tragédia.
Az esetet a kültéri kamerák visszanézésével rekonstruálták, eszerint a fiatalok eleinte derékig érő vízben fürdőztek, majd egy SUP deszkára kapaszkodtak, amellyel beljebb sodródtak, ahol már nem ért le a lábuk. A deszka kicsúszott alóluk, egyik társuk pánikolni kezdett, mire a másik fiú a segítségére sietett és tulajdonképpen ketten, egymásba kapaszkodva fulladtak bele a Balatonba.
Harmadik társuk segítségért kiabálva úszott kifelé, melyre több, a tavon tartózkodó horgász is felfigyelt, többen a vízbe ugrottak és próbálták a két fiatalt megmenteni, sajnos sikertelenül. Bagyó elmondta, hogy a Balatonban történő tragédiák nagy része a mentőeszközök használatának mellőzéséből fakad, valamiért még mindig ódzkodunk ezek használatától.
Felhívta továbbá a figyelmet, hogy a Balaton víze nem egy karsztvíz típusú átlátható víz, hanem víze opálos, átláthatatlan, amely azt eredményezi, hogy ha valaki elmerül, onnantól nem, vagy nagyon nehezen látható a teste, ez a tény az életmentést pedig rendkívüli módon megnehezíti. Kitért arra is, hogy láthatóan kevés SUP-os használja a leash-t, (bokára kapcsolható pánt), mely képes megakadályozni, hogy a deszka egy feltámadó szél, egy rossz mozdulat, esés során elsodródjon szörföstől, nem mellesleg életmentésre is alkalmas lehet.
A Vízimentők 2020-ben kezdtek egy nagyobb kampányba, mely által a mentőmellény viselésének fontosságára és életmentő szerepére hívják fel a figyelmet, több strandon, kikötőben, és parti sétányon ingyenesen használható mentőmellényeket helyeznek el.