Az ötfős bűnszervezet egy céghálózaton keresztül csalt el összesen 550 millió forintot.
A Balaton-parti székhelyű Kft. vagyonvédelmi tevékenységet végzett, de magát a szolgáltatást névlegesen nem a cég nyújtotta, hanem olyan cégpiramisban működő alvállalkozók, amelyeket az 50 éves férfi és társai a Kft. alá szerveztek. Ezekhez a cégekhez voltak bejelentve azok a vagyonőrök, akik után nem fizettek adót. Így 3 év alatt összesen 340 millió forintos vagyoni kárt okoztak az államnak.
De nemcsak ezzel trükköztek a csalók. A bűnszervezet céghálózatában a haszonhúzó fővállalkozás alá beszerveztek gazdasági társaságokat is, amelyek azonban valós gazdasági tevékenységet nem folytattak. Azért volt rájuk szükség, hogy keresztül menjen bankszámlájukon a vagyonőri szolgáltatás ellenértéke, amelyet a munkavállalók juttatásainak kifizetése után a vádlottak készpénzben felvettek. A cégek adóbevallást sem készítettek, helyette a cégpiramisban felettük álló gazdasági társaságoknak állítottak ki hamis számlákat. Ezeket végül a fővállalkozás állított be a könyvelésébe és az adóbevallásaiba. Az így elcsalt Áfával 226 millió forintos kárt okoztak, tehát a másik bűncselekménnyel együtt összesen 550 millió forintnyi adót csaltak el.
A Somogy Megyei Főügyészség még 2018-ban emelet vádat a bűnszervezet tagjai ellen, de ítélet csak most februárban született, mert a vádlottak próbálták elhúzni az eljárást. Többször is közvetlenül a tárgyalási napot megelőzően váltottak ügyvédet, így az adott tárgyalást el kellett napolni. Ugyan az idő múlása enyhítő körülménynek számíthat, egy ekkora vagyoni kárt okozó ügynél aligha segített ez a vádlottakon.
A Kaposvári Törvényszék végül a vádirat alapján ítélte el őket: a bűnszervezet vezetőjét 10, az egyik többszörösen büntetett előéletű társát 12 év fegyházbüntetésre, 3 másik vádlottat pedig 3 és 7 év közötti szabadságvesztésre. Az ítélet nem jogerős, a vádlottak enyhítésért fellebbeztek, így a per a Pécsi Ítélőtáblán folytatódik.