2020. 12. 09., Szerda, 15:23

Aranyérmet nyert a kaposvári színekben úszó Halmai Petra az országos bajnokságon

Szerdán startolt el Kaposváron a Csík Ferenc Versenyuszodában a Felnőtt Úszó Országos Bajnokság. A mai napon három sportiskolás versenyző volt érdekelt, köztük Halmai Petra is, akinek sikerült beúsznia magát első helyével a tokiói Nyári Olimpiai Játékokra.

Remek időeredménnyel nyerte a 100 méteres mellúszás döntőjét Halmai Petra, aki csak nemrég érkezett haza az Egyesült Államokból, ahol ráadásul az itthonitól eltérő, nem méterben, hanem yardban mért medencében készült fel. Ehhez képest eddigi legjobb százas idejét sikerült itthon teljesítenie, ami az aranyérmen kívül olimpiai B szintes eredmény is volt egyben.

Halmai Petra ezzel bejelentkezett a tokiói Nyári Olimpiai Játékokra, hiszen ezen a távon jelenleg az övé a legjobb magyar időeredmény. A 100 méteres mellúszásban a B döntőben Halmai Blanka nyert, a 200 háton szintén a B döntőben Kováts Alex hatodik lett. A sportiskolás úszókat Virovecz Richárd vezetőedző, valamint Meiszterics László, Hajdu Sándor és Stoff Dóra edzők készítették fel. Halmai Petra amerikai edzője Dave Rollins.

4x100 m vegyes gyorsváltó:

Győri Úszó SE (Szabó Szebasztián, Lobanovszkij Maxim, Jakabos Zsuzsanna, Safrankó Sára) 3:32.06 perc

Gratulálunk neki, csodálatos teljesítmény!