2020. 03. 04., Szerda, 09:00

Ez most a 10 legjobb vidéki cukrászda

A minden évben megjelenő Dining Guide TOP100 Étteremkalauz, ami Magyarország legjobb éttermeit pontozza és gyűjti listába, a fővárosiak mellett rengeteg vidéki vendéglátóhelyet sorakoztat fel. Korábbi cikkünkben a legmagasabb pontszámot kapott vidéki éttermekről írtunk, most pedig azt mutatjuk meg, kik kaptak helyet a fővároson kkívüli cukrászdák top 10-es listájában. (A listán szereplő első cukrászda kivételével a gyűjtés nem rangsor, betűrendben állították össze.)

Az abszolút első: Mihályi Patisserie (Vác)

Idén márciusban ünneplik 12. születésnapjukat, már 3 éve az év cukrászdájaként tartja a számon az étteremkalauz. A francia cukrászati stílus magyarországi úttörői. A szakértők bátran jelentik ki a Mihályiról, hogy az ország legjobb cukrászdája, hosszú ideje töretlen a sikere. A választékban megtalálhatók a tökéletesen elkészített magyar klasszikusok, a mára ikonikussá vált Dobos desszert vagy a Rákóczi túrós, de ugyanúgy részét képezik a formabontó megoldások, francia és olasz inspirációk.

 

Apátsági Rege Cukrászda (Tihany)

A kibővült, felújított cukrászdát 3 éve üzemelteti a Pannonhalmi Apátság. A kínálat is teljesen megújult: a Rege egy klasszikus cukrászda mai felfogásban, részben egyedi választékkal. Különlegessége, hogy a szortimentben helyet kapnak a Tihanyi Bencés Apátság saját termékei, a helyi édességek, Gellért atya gyógyteái, likőrök és apátsági sörök.

 

Bergmann cukrászdák (Balatonfüred)

Családi vállalkozásként működik, ikonikusnak, sőt, legendásnak nevezhető, a klasszikus polgári cukrászdák hangulatát idézi. A hagyományosnak mondott magyar desszertek mellett ugyanakkor a ház saját kreációi közül is válogathatunk, ha betérünk. A vendégek szerint az ország egyik, ha nem a legjobb krémesét náluk lehet kapni, az étteremkalauz ugyanakkor a náluk kapható kenyerekre is felhívja a figyelmet.

 

Damniczki cukrász manufaktúra (Székesfehérvár)

Több mint 25 éve működik, az indulás óta igazán komoly utat tett meg. Fagylaltjaik többszörösen díjazottak, mára az újhullámos francia desszertek irányába is elmozdultak. A kínálat kialakításában hangsúlyos a régi, hagyományos receptekből való kiindulás, modern, korszerű megközelítésben.

 

Desszertem (Miskolc)

A szakértők szerint bátor lépés volt létrehozni egy francia, modern magyar stílusú desszertműhelyt a kelet-magyarországi régióban, amire nem annyira jellemző, hogy a cukrászdák kínálata lépést tartana a haladó gondolkodású éttermek folyamatosan emelkedő színvonalával. A magad minőségű alapanyagok használata és a technológiai tudás tisztelete a koncepciójuk része.

 

Harrer Csokoládéműhely és Cukrászda (Sopron)

Ugyancsak családi vállalkozás, méghozzá nagy múltra tekint vissza: az osztrák Harrer cukrászdinasztia már négy generáció óta működik. Első magyarországi üzletük a soproni, 1995-ben nyitották, a csokoládéműhely nagyon népszerű, 2009 óta üzemel. Hűen és hitelesen képviselik a tudáson, tapasztalaton, magas színvonalon alapuló értékeket.

 

Kiss-Virág Cukrászda (Vámospércs)

Több mint húszéves múltra tekint vissza, fennállását újító szellemű gondolkodásmód és a magas minőségű, friss alapanyaghasználat jellemzi. Kínálatukban főleg a hagyományos desszertek újragondolt verziói szerepelnek.

 

Mónisüti (Gyenesdiás)

Két éve még csak más cukrászdáknak beszállító cukrászüzemként szerepelt az étteremkalauz toplistáján, hiszen addig megrendelésre és a térség vendéglátóhelyeire dolgoztak. Ezután nyitott meg a saját helyük. Mostanra a süteményeikkel már sok városban lehet találkozni, többek között Keszthelyen, Sopronban, Szombathelyen, Hévízen, Balatonfüreden, Zalaegerszegen, Sárváron és Balatonföldváron is.

 

Sakura cukrászda és reggeliző (Nagymaros)

A nevében a japán cseresznyevirágzást felidéző hely a festői Dunakanyarban várja a vendégeit. A francia desszertekkel vegyített kínálat a műfajhoz képest széles: aprósüteményben is erősek, de nem riadnak vissza a roppanós krémlapok közé töltött krémesektől és a Mille feuille tartoktól sem. A szépen épített desszertek mellett kiemelkedő a tortaválaszték is. Reggelizőhelyként és kávézóként is üzemelnek, a tavaszi-nyári szezonban otthonos teraszukon kellemes az ejtőzés.

 

Százéves Cukrászda (Gyula)

1840-ben alapította Salis András cukrászmester, úgyhogy már jóval több, mint száz esztendős: idén ünneplik a 180. évfordulót. Elkötelezettek a magyar színvonalas cukrászat és a magas minőségű alapanyagok használatában. A Kézműves Cukrászat által készített minőségi sütemények, főzött fagylaltok és Cadeau kézműves bonbonok is kaphatók náluk.

Tetszett a cikk? Ne maradj le rólunk! Kövess minket Facebook oldalunkon: