Egyre többen állnak át a városban arra, hogy nem tartanak maguknál készpénzt, így pedig a kávézókban, éttermekben és kocsmákban bankkártyával fizetik a cehhet. Már többször firtattuk a jattolási szokásokat Kaposváron, így felmerült bennünk a kérdés, hogy vajon ilyen fizetési mód mellett, hagyunk e magunk után borravalót.
Borravalót hagyni nem kötelező, de illik, ez érvényes a kártyázásnál is. Az egyik kaposvári hely pultosát faggattuk, hogy milyen tapasztalatai vannak a témában. Elmondása szerint a készpénzes fizetések még többségben vannak városi szinten, ám az elmúlt években a bankkártyával való fizetés óriási népszerűségnek örvend.
A borravalók pedig kártyás fizetés terén megoszlanak, ugyanis a vendégek fele, ha a terminálnál egyenlíti ki a fogyasztását nem hagy borravalót.
Ez szerinte betudható annak is, hogy sokan nincsenek tisztában vele, hogy van lehetőség kártyával jattot adni. Kaposvárról elmondható, hogy a bankkártyázás terén a városban egyáltalán nem alakult ki a jattos kultúra.
Akadnak olyanok, akik miután lecsippantották a kártyájukat, készpénzben adnak borravalót, ám kevés azoknak a száma, akik ismerik és használják a módszert, miszerint akárcsak a készpénzes rendszerben, egy magasabb összeget mond be, ami a pultos vagy felszolgáló számára borravalót jelent.
Mi bíztatunk benneteket, hogy ha a titeket kiszolgáló személyzet, illetve az elfogyasztott étel/ital nem hagy maga után kivetnivalót, nyugodtan mondjatok be egy magasabb összeget, így pedig hagytok borravalót magatok után bankkártyával is.
Ti használjátok ezt a fajta fizetési módot? Hagytok magatok után így borravalót?