Rengeteg frissítés található az új rendszerben, amelyek közül sok nem mond nekünk, hétköznapi felhasználóknak semmit, azonban jött két olyan újítás, amely sokakat meglepett. Ez a két fejlesztés a Night Shift funkció és a Jegyzetek zárolása!
Night Shift
Elsőre nem mond túl sokat, mégis rendkívül hasznos funkcióról van szó. A technika egyre szélesebb körben való elterjedésének köszönhetően, sokan már az ágyban, közvetlen lefekvés előtt is nyúzzák készülékeiket, amelynek káros hatásaira csak az elmúlt években derült fény. A problémát a kék fény okozza, amely az esti órákban túl élénk, így szervezetünk nem tud felkészülni kellőképp a pihenésre, és csak nehezen tudunk álomba merülni. Ezt a kék fényt szűri most ki a Night Shift funkció, amely leelenőrzi tartózkodási helyünk, megnézi hogy ott mikor sötétedik, és ahhoz állítja képernyőnket. Ha a funkció aktívvá válik napnyugtakor, akkor egyre melegebb színeket kezd használni kijelzőnk, ezáltal segítve agyunknak a lefekvéshez való készülődésben. Természetesen a funkciót magunk is bekapcsolhatjuk amikor kedvünk tartja, de időzíthetjük is, hogy véletlenül se feledkezzünk meg róla.
A funkciónak köszönhetően az alvásmennyiségünk és annak minősége is javul, hiszen a lefekvés előtti órákban nem bombázzuk az agyunkat zavaró kék fénnyel. A funkciót tegnap este leteszteltük, és valóban sokkal kellemesebb a szemnek is, és az agynak is a funkció aktivitása, bár hozzátartozik az igazsághoz, hogy én bármikor, bárhol jól tudok aludni, így nem biztos, hogy jó tesztalany voltam. Az viszont biztos, hogy ha küzdünk alvásproblémával, akkor az a legegyszerűbb ha nem a telefonunkat visszük ágyba….
Jegyzetek zárolása
Mindenki küzd azzal a kínos problémával, hogy ki mit tud meglesni a telefonjában, és nem, most nem arra gondolok amikor a mellettünk ülő lecsekkolja üzenetváltásunkat az asszonnyal. Sokan vannak olyanok, akik fontos, bizalmas adatokat egyszerűen a telefonjukba mentenek, mert hova máshova? Az van kéznél. Igen ám, de miután folyton elkérik készülékünket (fotózni, játszani, képeket nézegetni stb.) akkor egy idő után már biztonsági feloldó kódunkat is akarva-akaratlanul tudni fogják. Ezért húz még egy védőbástyát az Apple a fontosabb dolgaink elé, hiszen az adatokat, melyeket tényleg bizalmasan kezelnénk, a jegyzetekben véka alá rejthetjük, és csak kóddal, vagy ujjlenyomatunkkal nyithatjuk fel. Nagy segítség azoknak, akik nem szeretnék a fél baráti körükkel megosztani a telefonunkban tárolt kódjaikat egy átmulatott este során.
Változott még
Egy rakat dolog változott még az új rendszerben, mint például az LTE is 4G-re váltott, aztán az aksi is végre normálisan mutatja a százalékokat, no meg maga a rendszer is simábban, gördülékenyebben fut, ami azért meglepetés egy frissítésnél.
Kedves Almások, kijelenthetjük, bátran lehet tölteni, mi már leteszteltük és a hajnalig tartó munka után is nyugodtan tudunk aludni!