Híresek az éberségükről, hűségükről és intelligenciájukról. Ez a kutya a legjobb őrző-védőként ismert, csak akkor támad, ha provokálják, vagy úgy érzi, hogy a családja, vagy a tulajdona veszélyben van. A faj Németországból ered, a tenyésztése Karl Friedrich Louis Dobermann nevéhez fűződik, (az egyetlen faj, mely tenyésztője nevét viseli) még 1890-ből. Valaha rendőrkutyaként alkalmazták őket. Más kutyákkal és idegenekkel szembeni agresszív, bár a gazda felé irányuló agresszivitás alacsony. Fokozottan veszélyesek a méretük, erejük és agressziójuk kombinálása miatt.
2015. 09. 02., Szerda, 16:59
7. - Doberman
Tetszett a cikk? Ne maradj le rólunk! Kövess minket Facebook oldalunkon:
Mozdulj ki!
-
Június 27Szombaton megrendezik a 9. Balaton-átevezést
-
Július 2 - Július 15Szentjakabi Nyári Esték
-
Július 16 - Július 18Paul Kalkbrenner, Deborah De Luca és Amelie Lens is érkezik a B My Lake-re
-
Július 24 - Augusztus 2Quimby, Parno Graszt, Carson Coma - Így alakul a 35. Művészetek Völgye programja
Top
-
Kisiklatta a vonatot a kapkodó vasutas - a vasútvonal használhatatlanná vált, közel 100 vonat késett
-
Videón a Taszárnál menekülő embercsempészek elfogása – Letartóztatták a gyanúsítottakat
-
Komoly vita volt a Deseda Kempingről a közgyűlésben, újabb indulási dátumot kaptunk
-
Lebukott a 15 darab lopott szalámival, majd dulakodni kezdett a biztonsági őrrel
-
Polgármesteri fizetések befagyasztása - Lázadnak a vármegyei önkormányzatok
Vid
-
Kidőlt fák az áldozatai a Desedán a szerdai viharnak
-
Norvég képviselők evezni kezdtek a parlamentben, hogy buzdítsák vb-n szereplő válogatottjukat - VIDEÓ
-
Szita Károly volt a Fidesz kongresszusának házigazdája
-
Érkezik a Supergirl a mozikba
-
Nick Jonas főszereplésével érkezik a mozikba az “Életem legjobb száma”